preloader

O firmie

O firmie

post
Firma "ZULAS" powstała 06.11.2000 roku

Założycielem firmy jest Tomasz Karataj

Absolwent Technikum Leśnego w Starościnie oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska - były pracownik Lasów Państwowych.

Początkowy potencjał sprzętowy to jedna pilarka STIHL (zakupiona na raty) oraz URSUS C4011 z 1967r., pracę wykonywał sam właściciel z jednym pracownikiem.

Aktualnie Zakład Usług Leśnych „ZULAS” jest silnie zmodernizowaną kadrowo jak i technicznie firmą. Firma świadczy usługi na rzecz Nadleśnictw wykonując prace leśne z zakresu użytkowania, ochrony, hodowli, prac szkółkarskich oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych. Od kilku lat zakład współpracuje z GDDKiA wykonując prace związane z programem Natura 2000. ZULAS jest uprawniony do przeprowadzania szkoleń dla operatorów żurawi przeładunkowych. Współpracuje z TL Rogoziniec - organizacja szkoleń i konferencji naukowych.

Siedziba firmy mieści się w miejscowości Niedźwiedź, na którą składają się: 3 biura, warsztat, park maszyn, myjka, pomieszczenie socjalne, sala wykładowa, magazyn części, magazyn paliw.


Zakład Usług Leśnych Zulas jest głównym organizatorem prawdopodobnie najsłynniejszych Zawodów Drwali. Organizacja wielkiego wydarzenia w małej, mało atrakcyjnej wsi, o sympatycznej nazwie Niedźwiedź, jest mocno wsparta przez lubuskie media co pozwoliło na zorganizowanie imprezy branżowej. Każdego roku przybywa tysiące turystów z regionu i zagranicy. Cieszy fakt, że z każdym rokiem przybywa więcej chętnych doznań z przygotowanych atrakcji: gwoździem imprezy są zawody drwali, (nad których przebiegiem czuwa inspektor PIP), zawody Strongman, pokaz akrobatyczny, Freestyle, pokazy alpinistyczne, pokazy rzeźby w drewnie piłami, pokazy Policji i Straży. Całość uświetnia wystawa zdjęć przyrodniczych oraz Stoiska promujące: TL Rogoziniec, TL Starościn oraz Nadleśnictwa Świebodzin-współorganizator pikniku, oraz wiele innych to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na gości. Gwiazda wieczoru (a byli: Andrzejczak, Trubadurzy , KASA, Leszcze, Wodecki, Rybiński, Prońko, NANA, Szcześniak) to tylko jeden z punktu programu każdego festynu i jak się okazuje wcale nie najważniejszy. Impreza skierowana jest głównie do najmłodszych mieszkańców okolicznych wsi, którzy dzięki niej mogą posmakować i zarazić się ciekawym zawodem.

W roku 2010 firma zawiązała współpracę z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w formie pomocy przy organizacji XII Międzynarodowych Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS 2010.